EKOLOGICZNE PROJEKTOWANIE

Metoda zrównoważonego projektowania Sirap

Ekologiczne projektowanie

Metoda zrównoważonego projektowania Sirap


Ekologiczne projektowanie oznacza takie projektowanie wyrobu, które zmniejsza do minimum jego wpływ na środowisko naturalne, biorąc pod uwagę wszystkie etapy cyklu życia, od dostawy surowców, przez logistykę, aż do zakończenia okresu trwałości użytkowej.

Rozpoczyna się od analizy potrzeb klienta
Celem i zadaniem jest znalezienie rozwiązania, które będzie w jak największym stopniu zaspokajać potrzeby klienta, posiadać właściwości konserwujące oraz zalety ekologiczne.

Ekologiczne projektowanie
Na podstawie wnikliwej analizy cyklu życia produktu (LCA) wyznaczyliśmy najbardziej skuteczne wytyczne projektowe Grupy. Mają one zoptymalizować nasze działania produkcyjne poprzez zwiększenie ilości wykorzystywanych materiałów wtórnych PET uzyskanych od konsumentów i wdrożenie czterech podstawowych zasad ekologicznego projektowania:

1. Redukcja ciężaru opakowania bez szkody dla jego zdolności ochrony i konserwacji żywności.
2. Projektowanie z uwzględnieniem recyklingu; propagowanie rozwiązań, które w łatwy sposób można zagospodarować w zakładach utylizacji odpadów.
3. Optymalizacja logistyki we wszystkich aspektach.
4. Poszukiwanie cech przyjaznych dla środowiska, w tym akcesoriów.

Optymalizacja końca okresu użytkowania
Aby zapewnić właściwe zagospodarowanie naszych zużytych pojemników nieustannie pracujemy nad budową sieci, obejmującej cały łańcuch logistyczny gospodarowania odpadami. Współpracujemy w tym zakresie z zakładami selekcji odpadów, producentami maszyn do segregacji, podmiotami zajmującymi się recyklingiem, stowarzyszeniami i instytucjami branżowymi.
 

Chciałbyś zapoznać się z konkretnymi danymi?

NASZE STOWARZYSZENIA

¿Quieres saber más?

¡Escríbenos aquí!

Ingrese sus datos, nos pondremos en contacto con usted sin compromiso.

Acepto el procesamiento de mi información personal.